161. Linia pracy

Znajdowanie się w jednej linii nazywa się doskonałością. Rozwój mas odbywa się po jednej linii, czyli idą jedną drogą, a to oznacza, że u każdego jest własna część w Torze i przykazaniach. Każdy wyobraża sobie, ile potrzeba pracy wykonać, aby odczuć, że on już wykonał swoje zobowiązania. I każdy czyniący samoanalizę wyjaśnia, czy działa on zgodnie ze swoim rozumowaniem, jeżeli tak, to jest u niego zadowolenie i odczucie, że idzie on drogą Stwórcy, i że każdego dnia porusza się do przodu.

Znajdując się w prawej linii powinien czynić wszystko tak samo jak ci, co poruszają się po jednej linii, a różnica jest w tym, że wszystko, co odnosi się do jedynej linii, nie odczuwa braku.

Znajdującym się w prawej linii ciężko jest poruszać się, ponieważ lewa linia uciska na prawą, przecież lewa linia pobudza ogniste pragnienie do duchowego, staje się zrozumiałym, że niezbędne jest poruszanie się do Stwórcy, ponieważ to jest najważniejsze. Lecz ciężko jest poruszać się nie ze względu na Stwórcę, ponieważ nie ma przy tym zadowolenia, które jest niezbędne dla wzrostu, a lewa linia pobudza ogniste pragnienie i brak duchowego. Jedna linia nie pobudza braku, a ten, u kogo jest lewa linia, każdego razu dodaje i porusza się, dlatego że lewa linia wyciera wszystkie poprzednie osiągnięcia.