Co to za nauka Kabbala?

Depositphotos_58876979_xsStwórca stworzył życzenie. On sam w sobie, nazywany jest „Acmuto”, Nieosiągalny. On nie jest dostępny dla żadnej nauki. Stwórca stworzył życzenie i czyni w stosunku do niego jakieś działanie.  My uczymy się  działań Stwórcy w stosunku do stworzenia, które są przedmiotem całej  nauki Kabbaly. Nauka Kabbaly bada wszystko, co jest poza Stwórcą, ponieważ sam Stwórca jest nieosiągalny.

Jego myśl rodzi stworzenie – życzenie, a następnie działa w tym stworzeniu, odmieniając go i przydając mu różne formy: od początkowego stanu – punktu w świecie Stwórcy, do rozwoju tego życzenia w najbardziej egoistycznym stanie, a następnie jego naprawy do najwyższego altruistycznego gatunku – całkowitego podobieństwa do Stwórcy.
Wszystko to, co odbywa się ze stworzeniem w myśli, która wychodzi ze Stwórcy, bada nauka Kabbaly. Absolutnie wszystko, czym Stwórca nie jest – należy do tego, co On stworzył.
Ta nauka łączy w sobie wszystkie stosunki Stwórcy do stworzenia. Kabbala – jest myślą Stwórcy, którą On realizuje. W jaki sposób, w jakim celu, w związku z każdym z nas, razem i oddzielnie, w ciągu całego naszego życia, łącząc w sobie wszystkie światy i nasz świat, z ich całkowitą strukturą, działającymi w nich prawami i nami samymi, działającymi wewnątrz tych praw i tych światów – wszystko to razem, łącząc w sobie funkcjonowanie, układ i ukierunkowanie do celu – bada nauka Kabbaly.
Z tego wychodzi, że ona łączy w sobie absolutnie wszystko, oprócz Stwórcy. Rzecz jasna, że my uczymy się jej w tej części, jaką jesteśmy zdolni osiągnąć. Jednak w końcu naszego rozwoju my powinniśmy osiągnąć całą naukę Kabbaly.
Powinniśmy nastawić się tylko na jedno – na światło Stwórcy, które rozwija i naprawia nas. Jeżeli będziemy pragnąć wypróbować na sobie jego wpływ, będziemy ustawiać siebie pod jego świecenie, On uczyni nad nami swoje działanie. W duchowym nie ma przemocy: naprawianie odbywa się w tej mierze, w jakiej człowiek sobie tego życzy. Dlatego jego życzenie powinno być życzeniem szczerym nie fałszywym, nie „jedno w sercu, drugie w ustach”.
Stosujemy z nauki Kabbaly tylko tę część, ten aspekt, który może w najlepszy sposób zadziałać na nas, naprawić nas, podciągnąć nas poprzez wszystkie drogi, poprzez wszystkie schodki do naszego celu – połączenia się ze Stwórcą.