Radio

Wysłuchaj nasze audycje kabbalistyczne

Początek Duchowej drogi cz.3

Rozróżnienie świadomości z której korzysta człowiek. Gdzie bierze początek świadomość? Świadomość siebie jako ciało fizyczne i świadomość siebie jak istota energii życia.

Początek Duchowej drogi cz.2

Z co to jest Dusza? z czego składa się człowiek? Co we mnie się rozwija? kilka wątków poszerzających świadomość….

Początek Duchowej drogi cz.1

Rozpoczynamy cykl audycji, otwierający właściwości Duchowej percepcji. Każda z audycji będzie skierowana ku uświadomieniu swojej prawdziwej natury, otwarciu własnego potencjału, i wzniesieniu własnej świadomości ponad zwykle realia życia. W pierwszej części proponujemy zapoznać się od czego zacząć: „Początek Duchowej drogi”

Co to jest wiara? cz.2

Odcinek dla: niecierpliwych… „niedowiarków”, którzy tracą wiarę, kiedy Bóg nie spełnia ich życzeń. Również dla tych, którzy nie wierzą w Boga i nie wierzą w to, że …MOGĄ UWIERZYĆ! Dla wszystkich, którzy czują się samotni we Wszechświecie i jeszcze nie wiedzą, że wiara jest największą siłą kształtującą rzeczywistość.

Wiara nie tyko dla wybrańców, czyli: praktyczne wskazówki: „jak zacząć ją odczuwać”? i „co z tym wszystkim ma wspólnego modlitwa”?

Co to jest wiara? cz.1

W tej audycji być może „zburzymy wiarę”…wielu osób!:

Czy będąc głęboko religijnym – automatycznie stajemy się osobami wierzącymi? Czy bycie wierzącym oznacza wiarę w Boga? Czy możliwe, że wiarę posiada każdy!…tylko o tym nie wie?

Dlaczego ludzie zawsze w „coś” wierzą oraz jak bycie niewierzącym może „ochronić” prawdziwą wiarę? Odkrywamy, że wiara to siła, która wyraża się poprzez duszę. Dusza ma właściwość emanacji (oddawania), a wiedza jest czymś, co następuje na końcowym etapie wiary.

Gdzie jest Bóg cz.2

Rozpoczynamy poszukiwania Boga …w sobie! czyli co to jest świadomość i dlaczego niewiele ma wspólnego z mózgiem czy intelektem?

Poczucie Boga jako poczucie szczęścia oraz wzrastającej energii wewnątrz nas – wyrażonych w określonych uwarunkowaniach. Odkrywamy, że to nie Bóg odwraca się od ludzi. Oni odwracają się od niego; poprzez egoizm i niewystarczającą wiedzę. Gdzie znaleźć tą wiedzą i dlaczego jej odkrywanie warto kontynuować w grupie tak samo myślących ludzi?

Gdzie jest Bóg cz.1

Audycja dla wszystkich tych, którzy twierdzą, że Boga nie ma! I dla tych, którzy chcą Go znaleźć nie włączając do tego religii. Dla tych, którzy Go nie czują, a jeśli coś czują – nie potrafią…tego nazwać.

W tej części: Od czego zacząć poszukiwania Boga? Dlaczego zamiast „na zewnątrz” powinniśmy zwrócić się do własnego wnętrza? W czym objawia się „odczucie” Boga i czy tylko „wybrańcy” mogą mieć więź ze Stwórcą? Siła przypowieści: jak „małe nasionko, które spadło z wielkiego dębu – nie wiedziało, że jest wielkim drzewem!